Náš víkend ve Znojmě

Víkend, který jsme se rozhodli strávit ve Znojmě byl zrovna bohužel upršený, ale i tak jsme si toto starobylé město stihli projít. Město je známé svým historickým centrem se spoustou památek, ale také krásným panoramatem nad řekou Dyjí.

Muzeum motorismu

Kvůli dešti jsme se rozhodli pro návštěvu Muzea motorismu, kde je více než 5000 exponátů – motory, automobily, motocykly, pumpy, kočárky a spoustu dalšího. Atmosféru tvoří také figuríny, které jsou oblečeny do stylu třicátých let. Nadšence do motorismu určitě zaujme i největší sbírka heverů u nás a také sbírka řidičských průkazů. Vstupné jsme platili za dospělou osobu 100,-Kč a dětská vstupenka je za 50,-Kč, v ceně vstupného je i návštěva expozice hraček. Jednalo se o jednu místnost plnou vitrínek s modely hraček, které byly vyrobeny v letech 1930-1980.

Před budovou muzea se nachází důlní lokomotiva, která děti hodně zaujala a nedaleko je i nástupní stanice pro turistický vláček, který projíždí městem a je možné vystoupit/nastoupit na jakékoliv z 8 zastávek. Výhodou je, že přepravuje i kočárky.

Znojemské podzemí

Po prohlídce muzea se počasí trochu umoudřilo a my se přemístili do centra, konkrétně na Masarykovo náměstí, pod kterým se nachází slavné Znojemské podzemí. Jedná se unikátní historickou památku nejen v ČR. Systém těchto podzemních chodeb je dlouhý asi 27km a rozkládá se do 4 pater. Tato atrakce se však nedoporučuje pro děti, které nevydrží hodinu nerušeně poslouchat výklad a také je o ni takový zájem, že je nutno si vstupenky rezervovat předem.

Památky v centru Znojma

Když nám teda nevyšlo podzemí, šli jsme si užít výhled z nedaleké radniční věže. Vstupné na tuto věž je 50,-Kč pro dospělou osobu a děti nad 6 let platí 35,-Kč vstupné snížené. Ochoz se nachází ve výšce 56 m ke kterému jsme si vyšlapali 162 schodů, ale ten výhled za to určitě stál! Dominantou je určitě kostel sv. Mikuláše.
Po prohlídce věže jsme pokračovali procházkou ke Znojemskému hradu, kde se nedaleko nachází i Rotunda sv. Kateřiny a je zde přenádherný výhled. Pod námi protékala řeka Dyje a také bylo vidět již na začátku zmiňované Muzeum motorismu.

Zábavní park Merlin´s Kinderwelt

U Znojma se také nachází zábava pro celou rodinu v Merlin´s Kinderwelt – dětský svět v Excalibur City. Vstup do tohoto areálu je zdarma a za atrakce se platí tzv. Tokeny, které si vyměníte v automatech za české koruny či eura. Nachází se zde více jak 200 různých atrakcí – pod střechou, na zemi, ve vodě, ale i ve vzduchu.
Návštěvu plánujeme na příští rok, kdybychom přinesli podrobnou recenzi.

Obec Slup a vodní mlýn

Ubytování jsme nebyli přímo ve Znojmě, ale v nedaleké obci Slup. Slup se pyšní svým krásným vodním mlýnem, který je technickou památkou. Vstupné do mlýna je 60,-Kč a zlevněné 30,-Kč. Objekt mlýna je zapsán na seznam Národních kulturních památek ČR a uvnitř je možno navštívit expozici mlynářské techniky. Mlýn má 4 funkční vodní kola a i když jsme se nedostali přímo na prohlídku, návštěva tohoto mlýnu i z venku byla velmi zajímavá.

Naše fotogalerie

Komentáře