Osvětimanské skály alias Čertovky | Osvětimany

Jehla, Tank, Severka, Trpasličí město a Dvě hlavy … ano to jsou Čertovky, neboli Osvětimanské skály, za kterými jsme podnikli krásný turistický výlet.

Auto jsme nechali na parkovišti za obcí Osvětimany nedaleko kempu Vlčák. Dál už se autem nedostanete, je zde zákaz vjezdu. Trasu jsme si našli podle GPS souřadnic, protože k těmto skalním skvostům nevede bohužel žádné turistické značení. Šli jsme asi 200 metrů po asfaltové silnici a pak prudce zatočili směrem do lesa a šli do strmého kopce po relativně vyšlapané lesní cestě až k naší první zastávce – skalnímu útvaru Dvě hlavy (GPS 49.0862083N, 17.2533503E). Bylo tedy hodně do kopce, ale další cesta už byla dobrá. Vyšlapaná cestička v pohádkovém bukovém lese. K Trpasličímu městu (GPS 49.0876469N, 17.2532056E) už téměř rovinka. Zde jsme se velmi dlouho zdrželi, protože všechny trpasličí domečky a skulinky v pískovci skal holky musely prozkoumat. Poslední skalní zastávkou pak byli pískovce (GPS 49.0902958N, 17.2553031E), určené zejména pro horolezce.

A odtud jsme se vrátili zpět na parkoviště k autu. Celý náš pěší okruh byl dlouhý asi 2 km. Zde ještě pro lepší orientaci vkládám odkaz na mapu (klik).

A jelikož nám pěkně  vyhládlo, tak jsme zajeli do nedalekých Vřesovic, do lesního baru,  kde jsme si dali točenou limču a pivo, holky kuřecí stripsy s hranolkami a my s manželem úžasnou tortilu, pak jsme prošli bobří stezku, pohráli se v lese a zahráli si minigolf. Lespark ve Vřesovicích jsme navštívili už dříve – více o Lesparku pak zde (klik).

Naše videjko z výletu

Pokud by Vám takový kratší okruh nestačil, pak na oficiálních stránkách městyse Osvětimany jsem našla více turistických tras (klik).

Vizitka


Kraj | Zlínský
Městys | Osvětimany

Komentáře