Podzemí zámku | Uherský Ostroh

Prohlídková trasa se skládá z několika místností, kde mohou děti i dospělí zapomenout na vnější svět a mohou se nechat unést interaktivní hrou okamžiku.

1. Křišťálová jeskyně

Jako inspirační zdroj pro vytvoření první místnosti slouží fakt, že při zvýšení říční hladiny se podzemí zámku zaplavuje. Tématem je voda, jejíž transparentnost a křehkost se odráží ve skleněné kapce. Jednotlivé kapky pak vytvářejí masu tekoucí vody. Voda je symbolem života a stejně jako světlo, bude se rozlévat a prosakovat skrze celou klenbu. Stejně jako v jeskyních narůstají krápníky, bude se tato místnost každým rokem rozrůstat a žít.

2. Paměť světa – Atlantida

Interaktivní expozice zachycuje na pozadí iluze podmořského světa základní poselství, ve kterém světlo proniká časem a prostorem. Je nositelem života a základním principem trvajícím od vzniku světa, starých civilizací až do současnosti. Druhá část 3D interaktivní expozice nabízí jedinečnou možnost „vstoupit do obrazu“, stát se jeho součástí, ocitnout se uprostřed hry světla, ztratit se v zrcadle, zažít pocit 3D prostoru nebo objevovat skrytý poklad. Můžete obdivovat miliony let staré kameny, krystaly, polodrahokamy, krásu obrazů Zdeňka Hajného nebo se nechat unášet tóny hudby a měnících se kompozic obrazů a vesmíru. Tajemná krása starých kamenů se doplňuje s původními pískovcovými úlomky z ostrožského zámku. Tímto jim byl vdechnut nový život a vznikl tak zajímavý odkaz – spojení minulosti se součastností.

3. Planeta jednorožců Lukuma

Záměrem této prohlídkové trasy je navodit v člověku pocit, že byl hozen časem do jiné dimenze. V tomto případě je to našemu pozemskému vnímání prozatím vzdálená planeta Lukuma. Vizualizace představy je založena na využití světelného efektu a kombinaci vhodných materiálů, zvuků a živlů. Cílem je, aby návštěvník, který vkročí na tuto planetu, pocítil smír a lásku.

4. Rozhledna a Nesmírná věž 

Materiál obohacený o energii několika generaci dal vzniknout dvěma unikátům. K realizaci byly využity dubové trámy, které dlouhé roky sloužily jako lávka přes řeku Moravu. Věž pod zemí a pravděpodobně nejníže položená rozhledna na světě Vás přesvědčí, že vnější prostor kolem povrchu objektů není totožný s prostorem za bariérou.

Prohlídky začínají v každou celou hodinu. Vstupenku na poslední prohlídku nutno zakoupit 30 minut předem. Skupiny nad 15 osob je nutné objednávat dopředu.

OTEVÍRACÍ DOBA:

ČERVEN, ZÁŘÍ: Úterý – Pátek: 13.00 – 16.00

Sobota, Neděle: 10.00 – 12.00, 14.00 – 17.00

ČERVENEC, SRPEN: Úterý – Neděle: 10.00 – 12.00, 14.00 – 17.00

KVĚTEN,ŘÍJEN: Sobota – Neděle: 9.00 – 11.00, 14.00 – 17.00, v pracovní dny pouze na objednání

LISTOPAD – DUBEN: Pouze na objednání (minimálně 10 osob)

CENA VSTUPNÉHO: 80 Kč dospělí, 60 Kč děti, studenti, důchodci, 250 Kč rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti)

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE V INFORMAČNÍM CENTRU PŘÍZÁMČÍ

Vizitka


Kraj | Zlínský
Město | Uherský Ostroh
Adresa | Zámecká 24, 687 24 Uh. Ostroh (zobrazit na mapě)
Telefon | +420 572 503 960
e-mail | infocentrum@uhostroh.cz
www | www.uhostroh.cz/podzemi-zamku

Komentáře
Please follow and like us: