Lačnovské skály a 2 dětská hřiště po cestě | Lačnov

Lačnovské skály byly naší třetí výletní zastávkou za 1 den. Skály se nachází v přírodním parku Vizovické vrchy. Zaparkovali jsme auto na parkovišti u Muzea Vařákovi paseky, kde jsme samozřejmě museli s holkami prubnout krásné dětské hřiště. Je zde lezecky pavouk, 2 houpačky, průlezka se skluzavkou + hřiště pro dospělé s posilovacími stroji.
Až se holky vyblbly, tak jsme se vydali po žluté turistické značce ke skalám (vede tudy i Naučná stezka Vařákovi paseky). Ovšem čekalo na nás další překvapení – a to jak jinak než další dětské hřiště. Tentokrát dřevěné s pergolou, ohništěm, houpacím talířem, 2 houpačkami, skluzavkou, lanovkou a dalšími posilovacími prvky.
Žluté turistické značky jsme se drželi i nadále. Terén nebyl ze 2/3 cesty náročný – v podstatě rovinka. Poslední třetina byla odbočka do lesa a tady jsme šli do hodně strmého kopce. Nejprve nám byly odměnou za vyšplhání se do tohoto místa tzv. Dolní Lačnovské skály, které tedy upřímně moc vidět nebyly, ale za dalšího cca 0,5 km do kopce se nám ukázaly Horní lačnovské skály, které už opravdu stály za tu námahu. Vše je hezky vidět i na videu, které jsme pro vás natočili.
Cesta tam i zpět je stejná, v celkové délce asi 6 km. Trasa není vhodná pro kočárky. Pokud byste se sem vydali z obce Lidečko, musíte jít po modré turistické značce. Tento výlet jsme spojili ještě s návštěvou Envicentra ve Vysokém poli a zastavili jsme také v nedaleké obci Drnovice.
Video z našeho výletu

Vizitka


Kraj | Zlínský
Obec| Lačnov

Komentáře