Šmoulové na brněnském výstavišti – pavilon C – do 3. září 2023

V brněnském pavilonu C si postavili ve spodním patře svoji vesničku modří šmoulíci 🍄 My jsme neodolali a vyrazili hned první víkend na návštěvu! Nejprve nás čekalo krátké promítání, kde se dozvíte něco o autorech šmoulů; jak vlastně dostali jméno, ale také co Vás v magickém světě čeká. Následuje vstup do lesa. Stáváte se postupně menšími a menšími, až dokončíte proměnu ve šmoulu a jste součástí vesničky.

Magickým lesem se dostanete ke Gargamelovi, nechybí ani zrzavý kocour Azrael. Jakmile se vysvobodíte z vězení a vyhrajete nad čarodějem, následuje let na čápovi a setkání s ostatními šmoulíky v jejich vesničce (virtuální realita).

Tito modří tvorové, kteří jsou velcí jako 3 jablíčka, se stali velvyslanci OSN a ochránci naší planety. V expozici lze najít 17 hlavních cílů ochrany planety. Děti mají možnost projít přírodovědnou stezkou, kde hledají 7 ozdobných děrovaček. Na konci expozice se nachází mini-posezení, kde lze zakoupit například makronku, kafé i dětské pití. Hned vedle je velký šmoulí suvenýrový obchůdek.

Když vyjedete eskalátorem do prvního patra, čeká Vás zábavný svět. Celkem jsou zde zdarma 4 skákací hrady, lego-koutek, koutek k malování, půjčovna bruslí (spolu s chrániči a helmou) a vymezená bruslařská dráha a pak dráha se šlapacími autíčky. Zde se nachází i jídelní koutek, kde lze koupit párek v rohlíku, panniny, minipizzu a polévku (vývar nebo gulášovku).

Praktické info

Parkovali jsme v parkovacím domě naproti výstaviště, kde se platí 20 korun za hodinu. Již předem jsme měli zakoupenou VIP vstupenku, která náš vyšla na 1.500,- (2+2 a od zakoupení lze použít kterýkoliv den do 60 dnů od zaplacení). Výhodou je, že se vyhnete řadám a máte pak v horním patře zdarma půjčení kolečkových bruslí (pozor nato, že na brusle se dává vratná záloha 500,- a nelze platit kartou). Vstupenky do šmoulího ráje lze samozřejmě koupit i na místě, platba v hotovosti i kartou je možná na pokladně. Šatna na bundy je zdarma.

Naše hodnocení a doporučení

Celkově je zde hodně zima ❄️ (někteří návštěvnici byli v zimních bundách a já byla šťastná, že jsme holkám i sobě nechala na tričku mikiny). Podle mě malá možnost občerstvení na tak velkou kapacitu lidí. Výstava se mi líbila, ale po tak velké reklamě jsem čekala víc, holky byly spokojené a ráno, jak nás tam bylo relativně pár, jsem byla spokojená taky, ale s přibývajícím časem a hlavně návštěvníky, jsme osobně byla spokojená již méně (hlavně ten hluk, křik, povídání šmoulů nebylo skoro slyšet, děti se mačkali jeden na druhého)💙Moje rada💙 zní ANO, na šmouly zajít určitě, ALE až bude tepleji a ideálně ve všední den a jít určitě ráno a nabalit si svoji svačinu.

PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS SKVĚLÉHO PRŮVODCE VAŠÍ DOVOLENOU NA JIŽNÍ MORAVĚ – TOP VÝLETY S DĚTMI – V OKRESE HODONÍN. VŠECHNO NAPLÁNOVÁNO OD A-Z. NEMUSÍTE UŽ SLOŽITĚ ZJIŠŤOVAT, KAM S DĚTMI VYRAZIT. TY NEJ VÝLETY JSOU ZDE –>> E-BOOK. V PRODEJI JIŽ TŘETÍ SEZÓNU 🙂

  • 17 vytipovaných lokalit v okrese Hodonín.
  • Více než 70 výletních cílů v rámci jednotlivých výletů.
  • Tipy na restaurace, občerstvení, cukrárny, zmrzlinu atp.
  • Informujeme o připravovaných nových výletních cílech! … a mnoho dalšího!

Oficiální stránky: www.smoulovebrno.cz

Náš tip pro Brno – Lamacentrum Hády. Nejkrásnější výlety jsou ty neplánované. Do Lamacentra jsme se vydali z našeho putování po Moravském krasu, trochu jsme bloudili, ale nakonec jsme si to užili na 100%. Lamacentrum se nachází nad Brnem, v bývalém vápencovém lomu Džungle, na kopci Hády. Brno z tohoto pohledu neznáme, takže nás toto místo i jeho okolí velmi mile překvapilo… Celý článek najdete zde (klik).

Komentáře